ישראכרט פותחת את השוק הסיני לישראלים במסגרת שיתוף פעולה חסר תקדים עם ענקית הקמעונאות הסינית Alibaba

ישראכרט פותחת את השוק הסיני לישראלים במסגרת שיתוף פעולה חסר תקדים עם ענקית הקמעונאות הסינית Alibaba. כמו כן, הודיעה  הקבוצה כי היא נמצאת בשלבים מתקדמים בתהליך הטמעת ארנק התשלומים Alipay בבתי עסק הסולקים עימה בישראל.

מנכ"ל החברה ד"ר רון וקסלר: "לשיתוף הפעולה הזה עשויות להיות משמעויות מרחיקות לכת על מפת הקמעונאות הישראלית. ישראכרט מאפשרת מהיום לכל עסק קטן להפוך לבין לאומי. אנו גאים להוביל מהפכה של קמעונאות ללא גבולות"

הציפייה היא שעד סוף השנה, יוכלו צרכנים סיניים לרכוש באמצעות Alipay באתר רשת מלונות פתאל ובאתר רשת סופרפארם שהשיקה  פעילות סחר מקוון. 

היום  הכריז מנכ"ל קבוצת ישראכרט ד"ר רון וקסלר על כוונתה להעמיק את שיתוף הפעולה הבלעדי עם קבוצת "עליבאבא" הסינית, בשלושה צירים מרכזיים: 

1.    קבוצת ישראכרט תשיק כרטיס אשראי בשיתוף עם אתר הקמעונאות הסיני AliExpress, המעניק תכנית נאמנות והטבות בלעדיות למימוש באתר. בכך, תהיה ישראל מהמדינות הראשונות בעולם להשיק כרטיס נאמנות של האתר שזוכה לפופולריות רבה בקרב צרכנים ישראלים.  

2.     במסגרת שת"פ בלעדי בישראל, תסייע הקבוצה לכל בית עסק ישראלי, גדול כקטן, למכור את מוצריו באתר המסחר Tmall.com המיועד לשוק הסיני המקומי. מדובר באחד מאתרי הקמעונאות הגדולים ביותר בסין עם למעלה מ-400 מיליון משתמשים פעילים.

3.     הקבוצה גם חשפה כי היא נמצאת בשלבים מתקדמים של תהליך הטמעתו של ארנק התשלומים הנפוץ בסין – Alipay, המופעל ע"י חברת Ant Financial Services Group, שהיא חברה קשורה לקבוצת Alibaba, בבתי עסק בעלי פעילות מסחר מקוון הסולקים עימה. השקת אמצעי התשלום צפויה להתרחש עוד השנה באתרי המסחר המקוונים של רשת סופר פארם ורשת המלונות פתאל.

ענקית הקמעונאית המקוונת Alibaba שהוקמה ב-1999 ע"י המיליארדר ג'ק מא, מעמיקה את מעורבותה בשוק הישראלי.
לאחר שחתמה לפני כשנה, באמצעות חברת הבת
AliExpress, על הסכם בלעדי עם קבוצת  ישראכרט לפעילויות שיווק משותפות ומתן הנחות בלעדיות ללקוחות הקבוצה, הכריז היום מנכ"ל קבוצת ישראכרט על מספר שיתופי פעולה שישנו בצורה מהותית את מפת הקמעונאות המקומית.  

עוד התייחס מנכ"ל הקבוצה ד"ר רון וקסלר להשפעת המסחר המקוון על הרגלי צריכה בעולם: "אנחנו נמצאים בתקופה מרתקת בה האופן בו צרכנים רוכשים משתנה דרמטית מיום ליום. אחת התופעות הבולטות בהקשר הזה היא מה שמכונה Cross Border E-commerce – צרכנים המשתמשים בפלטפורמות מסחר מקוונות כדי לרכוש מוצרים מעבר לגבולות המדינה בה הם מתגוררים".
לפי נתוני קבוצת ישראכרט, זוכה אתר הקניות הסיני
AliExpress לפופולריות רבה עם למעלה מחצי מיליון צרכנים ישראלים שרכשו בו בשנה שעברה.

בינמרה דאש, מנהל בכיר לפיתוח עסקי גלובלי בAliExpress מוסיף: "ישראל היא אחת מ-10 המדינות המובילות ברכישות בAliExpress, הרבה בזכות שיתוף הפעולה המוצלח עם קבוצת ישראכרט. לכן בחרנו בה כאחד המקומות הראשונים בעולם להשקת כרטיס אשראי ייעודי באמצעותו ייהנו הלקוחות הנאמנים שלנו להטבות ומבצעים חסרי תקדים".

אך תופעה זו אינה מהווה הזדמנות רק עבור צרכנים פרטיים. באמצעות שיתוף פעולה ראשון מסוגו בישראל, מתכוונת קבוצת ישראכרט לסייע לבתי עסק ישראלים למכור את מוצריהן באתר המסחר המקוון המוביל הפונה לשוק הסיני המקומי – Tmall.com, מקבוצת Alibaba. 

בעוד שAliExpress מנגיש לצרכנים מרחבי העולם, מוצרים של בתי עסק סיניים, הרי ש-Tmall.com הוא אחד מאתרי המסחר המקוון הגדולים ביותר בסין, המנגיש לכ400 מיליון צרכנים סינים, למעלה מ-14 א' בתי עסק, המגיעים מיותר מ-60 מדינות ברחבי העולם.

"ישראכרט ממשיכה להיות חלוצה בתמיכה, עידוד וליווי של עסקים ישראלים, גדולים כקטנים, בכניסתם לעולם המסחר המקוון. בהמשך ליוזמות רבות שהובלנו כמו 'החנות האינטרנטית שלי', אנחנו גאים היום להכריז על השלב הבא" אמר וקסלר. "שיתוף הפעולה הבלעדי שלנו, יאפשר לכל בית עסק הסולק עם קבוצת ישראכרט, לקבל ליווי, ייעוץ והכוונה בתהליך הכניסה ל-Tmall.com, ולהפוך הלכה למעשה לתאגיד בין לאומי לכל דבר. מדובר בפעילות שתתרום משמעותית לכלכלה ולפיתוח פעילות המסחר של עסקים ישראלים ביציאתם לשוק הגלובלי. בכך ישראכרט הופכת את השוק הגלובאלי לקטן יותר, פתוח יותר ונגיש יותר מאי פעם".

להשלמת המהלך, חשפה היום חברת כרטיסי האשראי כי היא נמצאת בשלבים מתקדמים בתהליך הטמעת Alipay, אמצעי התשלום המוביל בשוק הסיני, בבתי עסק ישראלים בעלי אתר למסחר מקוון. הציפייה היא שעד סוף השנה, יוכלו צרכנים סיניים לרכוש באמצעות Alipay באתר רשת מלונות פתאל ובאתר רשת סופר פארם שהשיקה  פעילות סחר מקוון. 

"אנו נרגשים מהאפשרות שישראל תהיה המדינה הראשונה בה יושק Alipay במזרח התיכון" מסר סיקנדר האוזר, מנהל פעילות ה-E-commerce של Alipay באירופה, אפריקה והמזה"ת. "סופר פארם ורשת מלונות פתאל הם דוגמא מצוינת לעסקים ישראלים המציעים מוצרים ושירותים שמאוד מעניינים את הצרכן הסיני. כולי תקווה ששיתוף הפעולה יורחב בקרוב לבתי עסק אינטרנטיים נוספים שיוכלו ליהנות מהכמות ההולכת וגוברת של צרכנים סיניים שרוכשים מעבר לים".

"מעולם לא ניתנה הצעת ערך כה מקיפה המנגישה את השוק הגדול ביותר בעולם גם לצרכנים וגם לבתי עסק ישראלים. אנו גאים היום להוביל מהפכה של קמעונאות ללא גבולות" סיכם וקסלר בנאומו.

מחפש פתרון סליקה מוביל?

פלאקארד היא חברת הסליקה המובילה בישראל, עם למעלה מ- 500,000 משתמשים בעסקים בכל הגדלים.

צוות התמיכה PeleTEAM!