חוק הטפסים יחייב את כל העיריות בסליקה באינטרנט

חכ רועי פולקמן קרדיט יחצחוק נוסף שהיה אמור להיות מיותר לחלוטין במדינה מתוקנת, תופס את מקומה של התנהלות תקינה. חוק הטפסים המקוונים עבר בקריאה שלישית במליאה ויחייב מעתה את העיריות בפריפריה להתאים את יעילות השירות שלהן לערים הגדולות בארץ, ולהעלות את כל הטפסים לאתר העירייה, להנגיש את אמצעי הסליקה לציבור ולמנוע בזבוז של שעות בתור.

יו"ר סיעת 'כולנו', חה"כ רועי פולקמן: "יש פערים גדולים בין יישובי הפריפריה לבין ערי המרכז בהתייחס לסוגיית ייעול הבירוקרטיה. אין כל הסיבה שאנשים יבלו שעות רבות בהמתנה בתור לתשלום ארנונה או לרישום לגנים בעוד שחבריהם מתל אביב או ירושלים יחסכו את ההמתנה ויקבלו את אותו השירות תוך לחיבור לאתר האינטרנט".

 

בהסבר על הצעת החוק נכתב: כחלק ממהפכת המידע והצורך בממשל זמין ומתן שירותים מקוונים לציבור, הצעת חוק זו מבקשת להנגיש לציבור את כלל הטפסים הנדרשים למילוי באופן מקוון באתרי האינטרנט של הרשויות המקומיות כדי לשפר את השירות הניתן להם. הצעת החוק מבקשת לצמצם את הבירוקרטיה ולייעל את תהליכי העבודה ברשויות המקומיות. שירות הטפסים המקוון יכול לחסוך זמן, כסף והתרוצצות מיותרות לאזרח, במקביל לחסכון משאבים ברשויות המקומיות עצמן.

כיום ניתן למצוא בערים הגדולות את כלל הטפסים, חומרי עזר והדרכה,  בעוד שבאתרי הרשויות המקומיות הקטנות לא ניתן לשלם או להוריד את רוב הטפסים, מה שמחייב את האזרח להגיע אל העירייה פיזית, לצורך קבלת טפסים ולחזור לא פעם לצורך השלמת מסמכים רלוונטיים דבר שיכול היה להימנע, אם לאזרח היתה את הנגישות לכל המידע המבוקש באתר העירייה.

חוקים בנושא שירותים מקוונים קיימים בכל העולם, בין השאר כדי להגביר את מעורבות האזרחים בממשל; לחזק את שיתוף הפעולה בין משרדי הממשל באספקת שירותים אלקטרוניים; להפחית עלויות של עסקים ושל משרדי ממשל; ולספק גישה משופרת למידע ממשלתי ולשירותים עם ממשלתיים, בצורה המאפשרת הגנה על מידע פרטי או לאומי וגישה נוחה לאנשים בעלי מוגבלויות. אומר פולקמן.

כאמור, הצעת החוק עברה היום בקריאה שלישית והרשויות המקומיות יחוייבו להעלות את הטפסים לאתר האינטרנט שלהם בתוך שנה מיום פרסום החוק המוצע ברשומות, כדי לאפשר לרשויות המקומיות שעדיין אין להן שירותי טפסים מקוונים באתר האינטרנט, להיערך לביצוע החוק.

מחפש פתרון סליקה מוביל?

פלאקארד היא חברת הסליקה המובילה בישראל, עם למעלה מ- 500,000 משתמשים בעסקים בכל הגדלים.

צוות התמיכה PeleTEAM!