חברות סליקה מומלצות בישראל

לבחור חברת סליקה זה מסובך כמו לבחור חברת סלולר. זה לא מסובך. אבל אם דברים לא עובדים לכם ברגע הקריטי, אז אתם בבעיה. להלן מדריך מקוצר לחברות הסליקה המובילות והמומלצות.

עולם התשלומים באשראי רק הולך ומתרחב. אם בעבר התרגלנו כי ישנם תחומים ומקומות שמקבלים תשלום רק במזומן ובצ'ק, הם בהתמדה הופכים לאיים נידחים ובעיקר נכחדים. מוניות, אנשי מקצוע לבית, ואפילו מוכרי ארטיקים בים ובייביסיטרים מתחילים לאפשר שיטות תשלום מבוססות אשראי. בשנת 2016 בוצעו מעל 120 מליון עיסקאות באשראי, בסכום כולל של מעל 250 מיליארדי שקלים. הסכום הממוצע של כל עיסקה – 45 שקלים או פחות.

המזומן הולך ונעלם, ובמקביל… שוק האשראי הופך לתחרותי יותר.

ככל שהמזומן הולך ונעלם קח שוק האשראי הופך לתחרותי יותר. עם זאת הירידה בעמלות הסליקה עבור עסקים צנחו בשנים האחרונות בעיקר בזכות התערבות ממשלתית בשוק. הממשלה קבעה לפני מספר שנים כי כל חברת סליקה מחויבת לאפשר לחברות הסליקה האחרות לבצע סליקה דרכה, ופעלה להגביר את מספר העמלות. בדצמבר 2011 הודיע הממונה על ההגבלים העסקיים כי על מתווה  לרפורמה בשוק הסליקה תרד העמלה הצולבת מ-0.975% עד ל-0.7% ביולי 2014. העמלה הצולבת היא העמלה שגובות חברות האשראי אחת מהשניה, ועלות זו מתגלגלת בסופו של דבר לבית העסק. עם זאת, בתחילת הדרך חברות האשראי הגדולות, שהן גם חברות סליקה, כגון ויזה כאל וישראכרט נלחמו בחוק, ואף העלות עמלות שונות כדי למנוע פגיעה ברווחיהן. מאז חלה ירידה קבועה בעמלות, עם עליות נקודתיות לאורך הדרך. אך התוצאה הסופית היא ברורה – יותר עסקים יכולים להרשות לעצמם סליקה, גם על עסקאות קטנות.

ולעניין… איך בוחרים חברת סליקה?

לבחור חברת סליקה זה מסובך כמו לבחור חברת סלולר. זה לא מסובך. אבל אם דברים לא עובדים לכם ברגע הקריטי, אז אתם בבעיה. לכן, אם מפעילים עסק עם פעילות שוטפת שצפוי להיפגע משירות לא פעיל, אז עדיף להימנע מחברות סליקה קטנות מאוד. בשנה האחרונה נסגרה חברת GB Premium באופן מפתיע, והותירה מאות לקוחות מבולבלים.

החברות הגדולות בשוק הסליקה הישראלי הן ויזה לאומי, ישראכרט, פלאקארד, וריפון וטרנזילה.

השתיים הראשונות, לאומי קארד וישראכרט, פועלות במקביל גם כחברות סליקה וגם כחברות אשראי. היתרון כאן הוא שהן חברות מאוד גדולות עם גב שירותי נרחב. עם זאת, פיקוח ממשלתי על הפעילות שלהן מגביל את פעילותן, ובסופו של דבר אין רווח משמעותי שמתגלגל ללקוח הסופי – בעל העסק. משיחות עם בעלי עסקים שונים, לא נמצא ייתרון מסוים לעבודה עם אחת החברות הגדולות, לא מבחינה טכנולוגית, ולא מבחינת שירות.

השירות לפני הכל

מלבד חברות האשראי הגדולות, נמצאת חברת פלאקארד בעמדת הובלה בשוק הישראלי. סיבה אחת היא לכך שהיא הייתה בין החברות הראשונות שיצרו סליקה במחשב ללא צורך בקופה ואשר נתנו מענה לסליקה באינטרנט. כיום היא מספקת שירות לאלפי לקוחות, והיתרון הגדול שלה מגיע דווקא מצוות התמיכה PeleTEAM שנחשב לאיכותי במיוחד.

חברות סליקה באינטרנט

באם המיקוד שלכם הוא בסליקה באינטרנט, יש מספר דברים שכדאי לבדוק – ממשק iframe שיאפשר להטמיע את הסליקה כחלק מדף קיים, או WebService – בדרך כלל נדרש עבור אתרים גדולים מאוד או כחלק ממשק WordPress, ג'ומלה או דרופל. ממשק שכזה בדרך יתבצע בקלות אם יש לחברה תוסף WordPress קל לתפעול.

חברת טרנזילה נחשבת באופן מסורתי למובילה בתחום, בעיקר מכיוון שהיא חלק מחברת אינטרספייס – ספקית של בניית אתרים. גם לחברת פלאקארד יש את הטכנולוגיה המתאימה לכל דרישה של אתר אינטרנט. באם מדובר בסליקה משולבת במספר אפיקי מכירה (כגון קופות או מוקד שירות), פלאקארד מחזיקה בייתרון מסוים בזכות רוחב הפתרונות, ומתן מענה במקום אחד.

ממשקים לטכנולוגיות שונות

מדד נוסף לבחירת חברת סליקה הוא הממשק לטכנולוגיות הקיימות בארגון – כגון מערכות ניהול (סאפ, פריוריטי, חשבשבת וכו'). ממשק שכזה יכול לחסוך עבודה רבה בארגון, ולייעל את הניהול הכספי בחברה. סוג נוסף של ממשק הוא למערכות אוטומטיות ואפליקציות, כגון עמדות כרטוס, מכשירים למכירת שתיה, חניונים וכו'. וריפון כחברה גלובלית, ואילו פלאקארד, על בסיס צוות הפיתוח שלה, מתמחה בפיתוח ממשקים מותאמים אישית.

והמחיר?

עבור עסק שלוקח את עצמו ברצינות, ההפרשים במחיר בין החברות כמעט ולא משחקים תפקיד – מדובר על משהו כמו 10 שקלים לפה או לשם. לא סכום שכדאי להתפשר בשבילו על איכות. עסקים שמחפשים לצמוח, יחשפו בעיקר את הליווי והתמיכה, וכן את הטכנולוגיה שתאפשר להם לפעול ביעילות.

מחפש פתרון סליקה מוביל?

פלאקארד היא חברת הסליקה המובילה בישראל, עם למעלה מ- 500,000 משתמשים בעסקים בכל הגדלים.

צוות התמיכה PeleTEAM!