איך לבחור בין חברות סליקת אשראי?

יש בארץ מספר לא מבוטל של חברות סליקת אשראי. חלקן שייכות למעשה לחברות האשראי הגדולות במשק, חלקן בינוניות, והרבה מהן קטנות מאוד. יש יתרונות וחסרונות לכל גודל חברה, ובהתאם גם משתנים המחירים, השירות ואמינות הפתרונות. כדי לבחור את החברה שמתאימה לארגון שלכם יש גם לשקול את הצרכים שלכם, ולא תמיד החברה הכי גדולה היא הכי טובה.

תקן PCI DSS

רוב חברות הסליקה מחזיקות כיום בתקן PCI DSS, אך עדיין חשוב לוודא זאת כדרישת סף. תקן PCI DSS מגדיר לחברות הסליקה כיצד הם צריכים להגן על נתוני האשראי של הלקוחות שלכם. לכן, יש לכם עניין רב לדעת כי הלקוחות שלכם מוגנים. התקן גם מוריד מכם אחריות במקרה של דליפת נתונים.

סליקה לעסק קטן

מה שחשוב לעסקים קטנים בסליקה הוא דווקא השירות והליווי שיקבלו, ופחות האיכות הטכנולוגית של המוצרים. סליקת אשראי היא טכנולוגיה המבוססת על תקשורת בין מספר גופים, ולכן חשופה לטעויות ותקלות בנקודות שונות. לכן חשוב לדעת כי תמיכה טובה בשירות, וליווי להקמה ראשונית של הסליקה בארגון. הדרך היחידה לעשות זאת היא לקבל המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים.

סליקה לאתר אינטרנט

לפני שפונים לחברת הסליקה כדאי להכיר את ולהבין את שיטות הסליקה הקיימות באתר אינטרנט, ואחר כך לוודא את היכולת של חברת הסליקה לספק את השירות. השיטות הקיימות כיום הן iframe, web service ו- redirect. לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות לגבי עלות הפעלה, קלות הטמעה, והשתלבות בחווית הקניה – בדרך כלל לאתרים מורכבים ויקרים נשתמש ב-  web service, ולאתרים קטנים יותר ב- redirect המפנה את הגולש לדף חיצוני. Iframe מהווה שילוב נחמד באמצע.

סליקה לארגונים גדולים

סליקה לארגונים גדולים דורשת יכולת טכנולוגית גבוהה מספק השירות. בראש ובראשונה מומלץ לחפש ספק שמאפשר ממשק עם מערכות הנהלת החשובונת הקיימות בארגון. לדוגמא, ספק המתמחה במתן שירות למערכות  SAPאו פריוריטי, יוכל לחסוך זמן רב בתהליך ההטמעה ולהבטיח עבודה רציפה וללא תקלות. ממשק טוב עם מערכות ניהול מאפשר גם בקרה ושליטה טובים יותר בפעילות הסליקה.

שליטה ובקרה

אחרי שווידאתם כי ספק שירותי הסליקה מסוגל לענות על הצרכים של הארגון מבחינת ביצוע טכני של הסליקה, ישנה חשיבות גם לכלי הניהול והבקרה שהוא מספק. דוחות בזמן אמת, ויכולת לנהל את הסליקה יכולים לחסוך לכם זמן רב מבחינת מעקב, וגם לחסוך בעלויות של עסקאות שהחומצו או לא שודרו כראוי. יש לזכור כי סליקה היא תהליך המתבצע דרך מספר חברות ושלבים, ותמיד יש מקום לטעות שיכולה לעלות ביוקר ללא שליטה ובקרה.

אין תחליף לניסיון

הניסיון של חברות סליקה הוא חשוב מאוד. שוק הסליקה משתנה במהירות, וכדאי להבטיח כי החברה איתה אתם עובדים תדע להתקדם איתו ולהבטיח תמיד עמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר – מבחינת אבטחת מידע, מבחינת טכנולוגיות סליקה בניידים ועוד. וודאו שהחברה איתה אתם עבודים לא הוקמה לפני רגע, וייתכן כי תיעלם באותה מהירות שהגיעה.

הפוסט בחסות פלאקארד סליקת אשראי

מחפש פתרון סליקה מוביל?

פלאקארד היא חברת הסליקה המובילה בישראל, עם למעלה מ- 500,000 משתמשים בעסקים בכל הגדלים.

צוות התמיכה PeleTEAM!